Blagoslov hrane za Uskrs

USKRSNI BLAGOSLOV JELA U GODINI

CORONAVIRUSA 2020.

Obitelj okupljena oko stola

 Otac ili majka započinje molitvu:

 U ime Oca i Sina i Duha Svetoga. Amen

 Dragi ukućani, Uskrs je blagdan obnove čovjeka i svijeta. Kristo­vom smrću i uskrsnućem otkupljen je čovjek i cijeli svemir. Zato nam valja živjeti novim životom. Neka nas svaki obrok podsjeća i poziva na gozbu tijela i krvi Kristove, na ljubav koju je Isus poka­zao na posljednjoj večeri i na lomljenje kruha u kojem su učenici prepoznali uskrsloga Gospodina. Pošto smo po svetim sakra­mentima krštenja, potvrde i euharistije s Kristom uskrsnuli na novi život, neka nam ovaj blagoslov hrane bude znak te novine: da u blagovanju te blagoslovljene hrane i u zajedništvu svoga obiteljskog stola budemo trajno povezani s uskrslim Gospodinom i živimo kao novi ljudi.

Svi mole: Oče naš…

Na kraju blagoslovna molitva

 Bože, ti si po smrti i uskrsnuću svoga Sina Isusa Krista obnovio ljudski rod i cijeli svemir.

Blagoslovi + ovu hranu (i piće)

(ili: ovaj kruh, meso, jaja…) da nam bude znak vazmene obnove.

Daj da svi koji je (ga) blaguju ustraju u tvojoj milosti i uvijek žive kao novi ljudi.

Po Kristu Gospodinu našem.

Poštovana braćo i sestre, uvažavajući poruku Stožera civilne zaštite RH, odluke naši biskupa, a i radi sigurnosti svakoga od nas, ovogodišnje uskrsne blagdane proslavit ćemo u krugu obitelji. Liturgijska slavlja Velikog četvrta, Velikoga petka, Uskrsno bdijenje i Uskrs pratimo na TV ekranima ili preko radija. Svaki dan slaveći svetu misu u praznoj crkvi mislim na Vas i Vaše potrebe. Nadamo se da će i ovogodišnji veliki petak – coronavirus proći i da će nam svanuti uskrsno jutro kada ćemo obnovljeni i osnaženi nastaviti svoju svakodnevnicu. Crkve će biti otvorene za osobnu molitvu. Svi oni koji dolaze u crkvu na osobne molitve trebaju se pridržavati važećih odredbi.

U tim mislima s nadom da ćemo se uskoro vidjeti u našim crkvama želim Vam

 S R E T A N    U S K R S

                                                                                                             Vaš župnik